Статті

До біса все! Бери й роби!

1

"... Організація займається забезпеченням радіозв’язку в туризмі. Серед учасників – бойові побратими Білінського, які були радіоаматорами і під час війни допомагали зі зв’язком у батальйоні. «Шкода, аби після закінчення служби занепав такий потенціал», – пояснює командир. ..."

Подяка від В/Ч А1349

12

Систематична співпраця, допомога в організації якісного зв'язку та матеріально-технічна допомога, не була обділена увагою командуванням військової частини А1349, полк. Ю.В.Погорілий. Приємно коли твою роботу пам'ятають та оцінюють. Здавалося б дрібничка, але приємно)

Теґи

День радіо

13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір «Радіо ООН», і саме в цей день відзначається Всесвітній день радіо.
Перший радіоприймач запатентував у 1893-му році сербський вчений Тесла.
В Україні перший цивільний радіозв’язок встановили понад 110 років тому– 30 грудня 1902 року на лінії Херсон – Гола Пристань. А першим українським містом, де працювала радіостанція, став Харків —у 1924 році. Незабаром приєднались Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк та інші міста.

Антена - це найкращий підсилювач.

1Вона спрямовує та віддає електромагнітну енергію в бік кореспондента (коли працює на передачу) і так само цілеспрямовано приймає її від передавача кореспондента, забезпечуючи виграш за рахунок перерозподілу наявної енергії і на передачі, і на прийомі, а не за рахунок простого збільшення потужності передавача і неможливості підсилити слабкий сигнал на прийомі.

Довідник радіоаматора

Пропонується Вашій увазі довідник радіоаматора. В довіднику зібрано і систематизовано багато технічної інформації, даних, які часто приходиться шукати в інтернеті. Думаю багатьом буде цікаво і в пригоді. Зараз готується нова версія, яка буде в 2 рази більша. Відгуки і пропозиції - вітаються. 73! Sergiy Laser https://www.facebook.com/sergiy.laser http://radio.denied.org.ua/files/dovidnyk_radioamatora.pdf

Основні діапазони, що використовуються пересічними громадянами

CB «Сі-Бі» (з анг. Citizen`s Band ) – скорочення від «цивільний діапазон», даний діапазон працює на частоті 27МГц. Даний діапазон (40 каналів) починається з частоти 26.965МГц (п’ятірки) або 26.960МГц (нулі), закінчується на 27.405МГц (27400МГц). Радіохвилі даного діапазону погано поширюються через міські перешкоди, оскільки довжина хвилі складає порядку 11метрів. Цим діапазоном користуються далекобійники та безліцензійні користувачі. В Україні дозволено використання без ліцензії, але за умови, що передавач не матиме більшої потужності ніж 4Вт.